Козіївські Гнічення

Робим традиційне діло села Козіївка - гнітимо Угорку. Це автентична технологія приготування вкуснєйших слив, що передається з покоління в покоління.

В 2021 році на козіївські гнічені сливи звернули увагу навіть в установі, яка опікується імплементацією Конвенції ЮНЕСКО 2003 року "Про охорону нематеріальної культурної спадщини".

Сортувати по:
Фільтр

Упаковка - 200 грам
❗ Дешевше від 2 кг

Робим традиційне діло села Козіївка - гнітимо Угорку. Це автентична технологія приготування вкуснєйших слив, що передається з покоління в покоління.

На початку 20 століття один мандрівник забрів до нашого села і просто прозрів, бо кажен двір повніє сливниками «угорки».
Так воно й по сьогодні.

Сливи угоркиКозіївка - сливовий край.

В 2021 році на козіївські гнічені сливи звернули увагу в установі, яка опікується імплементацією Конвенції ЮНЕСКО 2003 року "Про охорону нематеріальної культурної спадщини". Як розповіла «Слобідському краю» регіональна представниця Українського центру культурних досліджень Ірина Каць, гнічення слив – це жива культура, тобто традиція, що має корені у минулому, але побутується в наш час.

– Конвенція про охорону нематеріальної культурної спадщини визначає положення роботи саме з живою культурою. Носіями і власниками цієї живої традиції є мешканці: особи, громади або спільноти, які практикують цю живу культуру і які опікуються тим, щоб вона передавалася з покоління в покоління. У цьому відмінність живої культурної спадщини від традиційної, адже вона бере корені з минулого, але побутує і практикується зараз, у сучасному житті. Тут проявляється динамічний характер живої культури, адже з роками вона може змінюватися. Наприклад, гнічені сливи у Козіївці 100 років тому готувалися за традиційною рецептурою, а зараз, ураховуючи, що з’явилися сучасні рецептури, традиція ця може осучаснюватися, – говорить Ірина Каць

Дметро

#козіївськігнічення
#сливи
#гніченісливи